| Názov školy | Základná škola s materskou školou Vysoká pri Morave |
| Adresa školy | Hlavná 37 |
| Telefón | +421 02 65967 126 faxové číslo:65967126 |
| zsvysokaprimorave@gmail.com | |
| WWW stránka | zsvysmor.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obecný úrad Vysoká pri Morave |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Pavel Benca | 02/65967126 | 0903275696 | ||
| ZRŠ | Mgr.Martina Koreničová | ||||
| MŠ | Denisa Dinušová | 0911442477 | poverená vedením | ||
| ŠKD | Jarmila Rusnáková | 0911504306 | vedúca vych.ŠKD |
Stručná informácia o činnosti rady školy za školský rok 2016/2017.
Členovia Rady školy sa v školskom roku 2016/2017 stretli na svojich zasadnutiach 4-krát. Predsedníčka RŠ pravidelne pozývala riaditeľa ZŠ pána Pavla Bencu na stretnutia, ten bol vždy pripravený odpovedať na otázky členov RŠ. Na zasadnutiach sa členovia oboznamovali:
- s plánom práce školy na celý školský rok
- so zložením pedagogického zboru
- s možnosťami krúžkovej činnosti pre žiakov
- s podujatiami, ktoré škola organizovala - ako napríklad fašiangové pochovávanie basy, školský karneval, zbe papiera, bbrigáda ku Dňu Zeme, vianočná akadémia, účasť na olympiádach, súťažiach, umiestnenia žiakov na súťažiach
- s výsledkami testovania žiakov 5. a 9. ročníka zo SJL a MAT
- so školou v prírode
- s plánmi riaditeľa školy zabezpečiť finančné prostriedky na zateplenie budovy školy a obnovu fasády
Riaditeľ školy pravidelne informoval o spolupráci školy s OÚ, ktorá je na veľmi dobrej úrovni a vďaka ktorej sa škole darí postupne rekonštruovať budovu. Členovia RŠ sa aktívne zapájali do činnosti a pomáhali pri rôznych akciách.
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | ||
|---|---|---|---|
| predseda | Mgr. Gabriela Gabrišová | ZŠ pedag. | |
| podpredseda | Denisa Dinušová | MŠ pedag. | |
| tajomník | Jarmila Rusnáková | ZŠ nepedag. | |
| zástupcovia rodičov | Mgr.Katarína Uhrová | rodič ZŠ | |
| Rudolf Kain | rodič ZŠ | ||
| Silvia Brindzíková | rodič ZŠ | ||
| Beáta Miškolciová | rodič MŠ | ||
| zástupca zriaďovateľa | Robert Dinuš | ||
| iní | Jana Baumannová | ||
| Hana Malcherová | |||
| Ing. Martin Kopča |
MZ a PK sa stretávali štyrikrát do roka. Mali vypracované základné úlohy pre školský rok a presný program jednotlivých zasadnutí. Z každého zasadnutia je vypracovaná podrobná zápisnica. Kontrola zo strany vedenia školy prebieha pri každom zasadnutí.
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ I.stupňa | Mgr. Martina Klasová | všetky na I.stupni + ANJ, NEJ | 8 členov |
| PK prírodoved.predmetov | Anna Bencová | MAT,FYZ,CHEM,BIO,INF,GEO | 8 členov |
| PK spoloč.ved.predmetov | Mgr. Gabriela Gabrišová | SJL,ANJ,NEJ,DEJ,výchovy | 7 členov |
Počet žiakov školy: 163
Počet tried: 10
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 25 | 27 | 19 | 24 | 16 | 15 | 18 | 8 | 11 | 163 |
| z toho ŠVVP | 1 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | 2 | 9 | ||
| z toho v ŠKD | 25 | 20 | 6 | 19 | 70 | |||||
| Údaje o počte detí materskej školy | stav k 15. 9. 2016 | stav k 31. 8. 2017 | ||||||||
| Ročné | počet tried | počet žiakov | počet tied | počet žiakov | ||||||
| 3-ročné | 1 | 16 | 1 | 16 | ||||||
| 4-ročné | 1 | 16 | 1 | 18 | ||||||
| 5-ročné | 1 | 17 | 1 | 14 | ||||||
| 6-ročné | 1 | 25 | 1 | 24 | ||||||
| spolu | 4 | 74 | 4 | 72 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2016: súčet 27
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2016: súčet 23
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 4
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 0 | 0 | 1 | 7 | ||||
| prijatí | 0 | 0 | 1 | 7 | ||||
| % úspešnosti |
| Trieda | Anglický jazyk | ANJ | BIO | DEJ | ESV | ETV | FYZ | GEO | HUV | CHEM | INV | INF | MAT | NAV | NEJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| špeciálna | 1,25 | 2,75 | |||||||||||||
| zápis | |||||||||||||||
| 1. | 1,17 | 1,78 | |||||||||||||
| 2. | 1,62 | 1,31 | 1,38 | ||||||||||||
| 3. | 1,84 | 1,21 | 1,05 | 1,95 | 1,68 | ||||||||||
| 4. | 1,91 | 1,33 | 1,09 | 1,71 | 1,68 | ||||||||||
| 5. | 2,71 | 2,07 | 2,71 | 2,64 | 1,29 | 1,43 | 2,29 | 2,14 | |||||||
| 6. | 2,42 | 2,58 | 2,75 | 2,33 | 2,58 | 1 | 1,17 | 2,75 | 2,42 | ||||||
| 7. | 2,76 | 2,24 | 2,41 | 1,82 | 2,41 | 1,59 | 2,24 | 1,65 | 2,82 | 2,53 | |||||
| 8. | 3,25 | 2,88 | 3,38 | 3,13 | 3,25 | 3 | 2 | 3,13 | 3,38 | ||||||
| 9. | 3,13 | 3 | 3,13 | 2,88 | 3,25 | 2,75 | 1,75 | 3,13 | 3,13 |
| Trieda | OBN | OBV | PRV | PRI | PRI | PVO | REV | REV | RZV | RGZ | RVK | SJL | SJL | Spr | SVP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| špeciálna | 1,75 | 3 | 2,38 | ||||||||||||
| zápis | |||||||||||||||
| 1. | 1,61 | 2,13 | 1 | ||||||||||||
| 2. | 1,5 | 1,77 | 1,12 | ||||||||||||
| 3. | 1,79 | 1,95 | 1 | ||||||||||||
| 4. | 1,04 | 1,83 | 2,21 | 1,29 | |||||||||||
| 5. | 2,86 | 1,29 | |||||||||||||
| 6. | 2,33 | 2,62 | 1,33 | ||||||||||||
| 7. | 2,53 | 2,53 | 1,18 | ||||||||||||
| 8. | 2,5 | 3 | 2,5 | ||||||||||||
| 9. | 3,13 | 3,13 | 1,38 |
| Trieda | SPP | SPH | TCHV | TECH | TSV | TEV | VCU | VLA | VYU | VYV | ZEM | ZMV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| špeciálna | 1,25 | 2 | 1,38 | |||||||||
| zápis | ||||||||||||
| 1. | 1 | 1,13 | ||||||||||
| 2. | 1 | 1,04 | ||||||||||
| 3. | 1,05 | 1,63 | 1 | |||||||||
| 4. | 1,17 | 2 | 1,25 | |||||||||
| 5. | 1,29 | 1,43 | 1,21 | |||||||||
| 6. | 1,17 | 1,42 | 1,08 | |||||||||
| 7. | 1,24 | 1,29 | 1,18 | |||||||||
| 8. | 1,63 | 1,63 | ||||||||||
| 9. | 1,38 | 1,57 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| špeciálna | 8 | 7 | 1 | 0 |
| zápis | 0 | 0 | 0 | 18 |
| 1. | 23 | 21 | 2 | 0 |
| 2. | 26 | 25 | 1 | 0 |
| 3. | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 4. | 23 | 23 | 0 | 0 |
| 5. | 14 | 12 | 2 | 0 |
| 6. | 12 | 11 | 1 | 0 |
| 7. | 17 | 15 | 2 | 0 |
| 8. | 8 | 6 | 2 | 0 |
| 9. | 8 | 7 | 1 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| špeciálna | 8 | 951 | 125,20 | 830 | 109,11 | 121 | 16,09 |
| zápis | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 1. | 23 | 2221 | 92,54 | 2221 | 92,54 | 0 | 0,00 |
| 2. | 26 | 2577 | 99,12 | 2432 | 93,35 | 145 | 5,80 |
| 3. | 19 | 1661 | 87,42 | 1659 | 87,31 | 2 | 0,11 |
| 4. | 24 | 2015 | 87,61 | 1865 | 81,08 | 150 | 6,52 |
| 5. | 14 | 1472 | 105,14 | 1418 | 101,28 | 54 | 3,85 |
| 6. | 14 | 1543 | 128,58 | 1479 | 123,25 | 64 | 5,33 |
| 7. | 17 | 2471 | 145,35 | 2342 | 137,76 | 129 | 7,59 |
| 8. | 7 | 2037 | 254,63 | 1686 | 210,76 | 351 | 43,88 |
| 9. | 8 | 1717 | 214,63 | 1577 | 197,12 | 140 | 17,50 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 8 | 44,00 | 61,20 |
| Monitor MAT | 8 | 35,60 | 56,40 |
1. stupeň
1. trieda - inovovaný ŠkVP - posilnené SJL - 1 hodina, MAT - 1 hodina
2. trieda - inovovaný ŠkVP - posilnené ANJ - 2 hodiny, MAT - 1 hodina
3. trieda - ŠkVP - posilnené SJL - 2 hodiny, ANJ - 2 hodiny, MAT - 1 hodina
4. trieda - ŠkVP - posilnené SJL - 1 hodina, ANJ - 2 hodiny, MAT - 2 hodiny
2. stupeň
5. trieda - inovovaný ŠkVP - posilnené NEJ - 2 hodiny, MAT - 1 hodina
6. trieda - inovovaný ŠkVP - posilnené NEJ - 2 hodiny, MAT - 1 hodina, GEO - 1 hodina
7. trieda - ŠkVP - posilnené SJL - 1 hodina, ANJ - 1 hodina, INF - 1 hodina, GEO - 1 hodina, BIO - 1 hodina
8. trieda - ŠkVP - posilnené ANJ - 1 hodina, MAT - 1 hodina, CHEM - 1 hodina, BIO - 1 hodina, GEO - 1 hodina,
OBN - 0,5 hodiny
9. trieda - ŠkVP - posilnené SJL - 2 hodiny, ANJ - 1 hodina, MAT - 2 hodiny, FYZ - 1 hodina, GEO - 1 hodina,
OBN - 0,5 hodiny
| 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | |||
| Bežných tried | |||
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu |
Údaje o zamestnancoch ZŠ
Zamestnanci ZŠ - spolu 20
- pedagogickí zamestnanci - 17
- nepedagogickí zamestnanci - 3
- kvalifikovaní - 16
Zamestnanci MŠ - spolu 9
- pedagogickí zamestnanci - 7
- nepedagogickí zamestnanci - 2
- kvalifikovaní - 7
Školský klub detí - spolu 3
- kvalifikovaní - 2
- nekvalifikovaní -1
Školská jedáleň - spolu 5
Spolu počet zamestnancov ZŠ + MŠ + ŠKD + ŠJ - 37 zamestnancov
Z celkového počtu zamestnancov školy počet PZ - 27 zamestnancov
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | ||||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | ||||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 23 | |
| vychovávateľov | 1 | 2 | |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | |
| spolu | 2 | 25 |
| Predmet | Počet učiteľov neodborne vyučujúcich daný predmeet |
|---|---|
| SJL | 2 |
| MAT | 2 |
| OBN | 1 |
| 1.stupeň | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 4 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 2 | |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | 1 | |
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | 3 | |
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
Žiaci sa zúčastnili hudobných,výtvarných a literárnych súťaží, olympiády z geografie a matematických súťaží, ale v okresných kolách neboli úspešnými riešiteľmi.
Škola organizovala ďalšie aktivity so zameraním na školskú a mimoškolskú činnosť, ako:
- dvakrát bol organizovaný zber papiera
- Mikuláš v ZŠ a MŠ
- exkurzia v čokoládovni v Kittsee a vianočné trhy vo Viedni
- vianočná besiedka
- vianočná akadémia v KD
- fašiangový karneval spojený s pochovávaním basy
- pyžamová párty
- brigáda ku Dňu Zeme
- oslavy MDD
- návšteva divadelných predstavení v Bratislave
- výchovné koncerty v škole
- koncoročné školské výlety
- návšteva obecnej knižnice
- spolupráca a Centrom pedagogicko-psychol. poradenstva Malacky, BA
- profesionálna orientácia v 9. ročníku
- psychologické vyšetrenia žiakov
- výchovné programy Podajme si ruky - vzťahy v kolektíve, šikanovanie
- beseda o knihách so spisovateľkou Zuzanou Štelbaskou
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
V školskom roku 2016/2017 boli školou vypracované projekty:
- KOZMIX - zameraný na rozvoj matematickej gramotnosti
V školskom roku 2016/2017 nebola v ZŠ uskutočnená školská inšpekcia.
V našej ZŠ sú zriadené nasledovné odborné učebne:
- učebňa anglického jazyka s interaktívnou tabuľou
- učebňa nemeckého jazyka
- učebňa geografie s interaktívnou tabuľou
- 2 učebňe na prvom stupni s interaktívnou tabuľou
Škola má k dispozícii učebňu informatiky.
Postupne sa v triedach vymieňa starý školský nábytok za nový.
Údaje o finančnom a hmotnom zabezpečení výchovno-vzdelávacej činnosti školy
Príloha Správy o hospodárení za predchádzajúci kalendárny rok
Príloha: 1 x Protokol
- Oprava strechy - sčasti opravená
- Výmena školského nábytku - zostáva vymeniť nábytok v 2 triedach
- Doplnenie interaktívnej tabude v MŠ a ZŠ
- Budúcnosť školy je v otvorení sa verejnosti a sprístupnení vzdelávacích programov a aktivít širokej verejnosti. Treba
prepojiť výchovu a vzdelanie v MŠ a ZŠ tak, aby prechod pre deti bol plynulý a nespôsoboval stres.
- Spolupráca s MŠ je dobrá, deti v rpedškolskej výchove by mali byť viac vedené k činnostiam smerujúcim k rozvíjaniu
pozornosti a sústredenosti
- Získať sponzorskú verejnosť na pomoc škole pri organizovaní aktivít a pri zlepšovaní materiálno-technickej základne.
- Financovanie - štátny rozpočet, vlastné zdroje - školné, prenájmy, sponzorstvo, projekty.
- Krúžková činnosť - bola zabezpečená vzdelávacími poukazmi.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Silné stránky:
- možnosť výuky dvoch cudzích jazykov
- veľký výber záujmových útvarov
- výtvarný
- futbalový
- ruský jazyk
- nemecký jazyk
- anglický jazyk
- dramatický krúžok
- počítačový
- florbal
- čitateľský
- tanečný
- zavedenie 5 interaktívnych tabúľ
- materiálne zabezpečenie pre telesnú výchovu
- posilňovňa
Slabé stránky:
- škola patrí medzi školy v menším počtom žiakov, preto je obtiažne zabezpečiť odbornosť vo vyučovaní všetkých predmetov
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | 0 | Mgr. Jana Ševčíková | |
| Čitateľský krúžok | 0 | Mgr. Zdenka Šípová | |
| Dramatický krúžok | 0 | Bc. Viera Trajlínková | |
| Florbal | 0 | Mgr. Mária Marešová | |
| Futbalový krúžok | 0 | Pavel Benca | |
| Nemecký jazyk | 0 | Mgr. Gabriela Gabrišová | |
| Tanečný krúžok | 0 | Mgr. Terézia Šrámeková | |
| Výtvarný krúžok | 0 | Mgr. Martina Klasová |
1. Spolupráca školy so zriaďovateľom
- je na dobrej kvalitatívnej úrovni, zriaďovateľ plne chápe a podporuje potreby školy
2. Spolupráca s rodičmi
- rodičia pomáhajú škole drobnými sponzorskými darmi, pomáhajú pri kultúrnych akciách
3. Spolupráca so sponzormi
- škole pomáhajú vysockí obchodníci a živnostníci hlavne pri kultúrnych podujatiach a poskytujú ceny do tomboly
4. Spolupráca s miestnymi subjektmi - firma BERTO, hasičský zbor
Východiská a podklady:
1. Vyhláška MŠ SR č. 9/2006 Z.z. zo 16.12.2005 o štruktúre a obsahu Správ o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach škôl a školských zariadení
2. Vyhodnotenie plánov MZ a PK
3. Pedagogicko-organizačné pokyny na školský rok 2016/2017
Powered by aSc EduPage