| Názov školy | Základná škola s materskou školou Vysoká pri Morave |
| Adresa školy | Hlavná 37 |
| Telefón | +421 02 65967 126 |
| skola@skolavpm.sk | |
| WWW stránka | zsvysmor.edupage.org |
| Zriaďovateľ | OcÚ Vysoká pri Morave |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Pavel Benca | 0903/275 696 | pavel.benca@skolavpm.sk | ||
| ZRŠ | Mgr.Gabriela Gabrišová | 0901/706 169 | gabriela.gabrisova@skolavpm.sk | ||
| Denisa Dinušová, Mgr.Dagmar Šteffeková | 0911/442 477 | ms@skolavpm.sk | poverená vedením |
| Číslo | Titl., priezvisko, meno | Funkcia | Zvolený/delegovaný/za: |
|---|---|---|---|
| 1. | Jarmila Rusnáková | predseda | zástupca neped. zamestnancov |
| 2. | Mgr.Terézia Šrámeková | podpredseda a zapisovateľ | zástupca ped.zamestnancov zš |
| 3. | Eva Dinušová | zástupca ped.zamestnancov mš | |
| 4. | Mgr.Katarína Uhrová | zástupca rodičov | |
| 5. | Rudolf Kain | zástupca rodičov | |
| 6. | Martina Klasová | zástupca rodičov | |
| 7. | Veronika Mikulášková | zástupca rodičov | |
| 8. | Robert Dinuš | zástupca zriaďovateľa | |
| 9. | Jana Baumannová | zástupca zriaďovateľa | |
| 10. | Hana Malcherová | zástupca zriaďovateľa | |
| 11. | Ing.Martin Kopča | zástupca zriaďovateľa |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.stupeň | Mgr.Terézia Kazimírová | všetky na 1.st.+ANJ,NEJ | 8 členov |
| PK prírodoved.predmetov | Anna Bencová | MAT,FYZ,CHEM,BIO,INF,GEO | 8 členov |
| PK spoloč.-ved.predmetov | Mgr.Terézia Šrámeková | SJL,ANJ,NEJ,DEJ,výchovy | 7 členov |
Počet žiakov školy: 155
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 21 | 23 | 24 | 18 | 24 | 13 | 12 | 14 | 6 | 155 |
| z toho ŠVVP | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| z toho v ŠKD | 17 | 19 | 16 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 63 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2017: 21/7
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2017: 22/7
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 2/0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2018
| 1.ročník | 2.roč. | 3.roč. | 4.roč. | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 21 | 23 | 24 | 18 | 24 | 13 | 12 | 14 | 6 | 155 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 2 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 8 |
| prijatí | 2 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 8 |
| % úspešnosti | 100 | 0 | 100 | 100 | 100 | 0 | 0 | 100 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | FYZ | GEO | HUV | CHEM | INV | INF | MAT | NEJ | OBN | PRV | PRI | PVO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.trieda | 1,1 | 1,57 | 1,52 | ||||||||||||
| 2.trieda | 1,22 | 2,09 | 1,57 | ||||||||||||
| 3.trieda | 1,42 | 1,13 | 1,04 | 1,58 | 1 | 1,33 | |||||||||
| 4.trieda | 2,06 | 1 | 1,11 | 1,83 | 1,83 | 1 | 1,56 | ||||||||
| 5.trieda | 2,29 | 1,92 | 1,79 | 2,08 | 1,33 | 1,29 | 2,17 | 2,33 | |||||||
| 6.trieda | 2,62 | 2,54 | 2,23 | 2,08 | 2,69 | 1,15 | 1,46 | 2,69 | 2,69 | 2,38 | |||||
| 7.trieda | 3 | 2,45 | 2,73 | 2,27 | 2,55 | 1,09 | 2,64 | 1,36 | 2,64 | 2,73 | 2,73 | ||||
| 8.trieda | 2,43 | 1,64 | 2 | 1,64 | 2,14 | 1,93 | 1,21 | 2,64 | 2,14 | 1,86 | |||||
| 9.trieda | 2,5 | 2,5 | 2,67 | 2,17 | 2,83 | 2,5 | 2 | 2,67 | 2,83 | 1,83 |
| Trieda | SJL | Spr | TECH | TSV | TEV | VLA | VYU | VYV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.trieda | 1,9 | 1,1 | 1,05 | 1,14 | ||||
| 2.trieda | 2,22 | 1,17 | 1,17 | 1,3 | ||||
| 3.trieda | 1,75 | 1,04 | 1,13 | 1,21 | 1 | |||
| 4.trieda | 2,17 | 1 | 1,11 | 1,61 | 1 | |||
| 5.trieda | 2,42 | 1,21 | 1 | 1,42 | 1,17 | |||
| 6.trieda | 2,85 | 1,62 | 1 | 1,38 | 1,08 | |||
| 7.trieda | 2,67 | 1,73 | 1 | 1,45 | 1,09 | |||
| 8.trieda | 2,43 | 1,07 | 1,29 | |||||
| 9.trieda | 3 | 1,33 | 1,33 | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.trieda | 21 | 20 | 1 | 0 |
| 2.trieda | 23 | 21 | 2 | 0 |
| 3.trieda | 24 | 24 | 0 | 0 |
| 4.trieda | 18 | 17 | 1 | 0 |
| 5.trieda | 24 | 22 | 2 | 0 |
| 6.trieda | 13 | 12 | 1 | 0 |
| 7.trieda | 12 | 11 | 1 | 0 |
| 8.trieda | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 9.trieda | 6 | 6 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.trieda | 21 | 2300 | 109,52 | 2263 | 107,76 | 37 | 1,76 |
| 2.trieda | 23 | 2827 | 122,91 | 2643 | 114,91 | 184 | 8,00 |
| 3.trieda | 24 | 2300 | 95,83 | 2294 | 95,58 | 6 | 0,25 |
| 4.trieda | 18 | 1436 | 79,78 | 1436 | 79,78 | 0 | 0,00 |
| 5.trieda | 24 | 2412 | 100,50 | 2303 | 95,96 | 109 | 4,54 |
| 6.trieda | 13 | 1271 | 97,77 | 1145 | 88,08 | 126 | 9,69 |
| 7.trieda | 12 | 1904 | 173,09 | 1834 | 166,73 | 70 | 6,36 |
| 8.trieda | 14 | 1352 | 96,57 | 1315 | 93,93 | 37 | 2,64 |
| 9.trieda | 6 | 1473 | 245,50 | 1435 | 239,17 | 38 | 6,33 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Úspešnosť v SR |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 6 | 56,70 | 63,00 |
| Monitor MAT | 6 | 35,80 | 55,90 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 | |
| Telesná výchova 1.-9. | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 18 | |
| Matematika 1. -9. | 4+1 | 4+2 | 4+2 | 4+1 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 44 | |
| Anglický jazyk | 0 | 0 | 3+3 | 2 | 3+3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 24 | |
| Nemecký jazyk | 0 | 0 | 0 | 3 | 2+2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 14 | |
| Výtvarná výchova 1.-9. | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 9 | |
| Hudobná výchova 1.-9. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7 | |
| Technická výchova | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | |
| Slovenský jazyk 1. - 9. | 9+1 | 8+1 | 7+2 | 4+1 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 58 | |
| Prvouka | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | |
| Prírodoveda | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | |
| Vlastiveda | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | |
| Etická výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 5 | spojené skupiny |
| Náboženská výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 5 | spojené skupiny |
| Fyzika | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 2 | 7 | |
| Chémia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 6 | |
| Biológia | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 8 | |
| Geografia | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 10 | |
| Občianska náuka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |
| Dejepis | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 8 | |
| Výchova umením | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni | |
|---|---|---|---|
| 1.trieda | SJL | 1 | inovovaný ŠkVP |
| MAT | 1 | inovovaný ŠkVP | |
| 2.trieda | SJL | 1 | inovovaný ŠkVP |
| MAT | 2 | inovovaný ŠkVP | |
| 3.trieda | SJL | 1 | inovovaný ŠkVP |
| MAT | 1 | inovovaný ŠkVP | |
| 4.trieda | MAT | 1 | inovovaný ŠkVP |
| 5.trieda | MAT | 1 | inovovaný ŠkVP |
| NEJ | 2 | inovovaný ŠkVP | |
| 6.trieda | MAT | 1 | inovovaný ŠkVP |
| NEJ | 2 | inovovaný ŠkVP | |
| GEO | 1 | inovovaný ŠkVP | |
| 7.trieda | SJL | 1 | inovovaný ŠkVP |
| NEJ | 2 | inovovaný ŠkVP | |
| GEO | 1 | inovovaný ŠkVP | |
| 8.trieda | NEJ | 2 | inovovaný ŠkVP |
| CHEM | 1 | inovovaný ŠkVP | |
| BIO | 1 | inovovaný ŠkVP | |
| GEO | 1 | inovovaný ŠkVP | |
| 9.trieda | SJL | 1 | ŠkVP |
| MAT | 1 | ŠkVP | |
| BIO | 1 | ŠkVP | |
| GEO | 1 | ŠkVP | |
| DEJ | 2 | ŠkVP | |
| ANJ | 1 | ŠkVP | |
| CHEM | 1 | ŠkVP | |
| OBN | 0,5 | ŠkVP |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | ||
|---|---|---|---|---|
| Prvého ročníka | 1 | 21 | 0 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 134 | 0 | 0 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 9 | 155 | 0 | 0 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. |
|---|---|---|
| TPP | 18 | 10 |
| DPP | 5 | 0 |
| Znížený úväzok | 3 | 0 |
| ZPS | 0 | 0 |
| Na dohodu | 3 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 19 | 20 |
| vychovávateľov | 1 | 2 | 3 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 2 | 21 | 23 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5. -9. | SJL | 25 |
| 5. - 7. | MAT | 14 |
| 6. - 9. | OBN | 4 |
| 5. - 9. | DEJ | 7 |
| 5. - 9. | ETV | 4 |
| 3. - 9. | INF | 6 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov |
|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 4 |
| 2.kvalifikačná skúška | 1 |
| štúdium školského manažmentu | 0 |
| špecializačné inovačné štúdium | 1 |
| špecializačné kvalifikačné | 0 |
| postgraduálne | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Geografická olympiáda | 24 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Zúbkove pramene | 20 | 1 | |||
| Matematický klokan | 19 | ||||
| Turnaj priateľstva vo futbale | 11 |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Škola organizovala nasledovné aktivity :
- dvakrát bol organizovaný zber papiera
- Mikuláš v ZŠ a MŠ
- exkurzia v čokoládovni v Kittsee a vianočné trhy vo Viedni
-vianočná besiedka
-vianočná akadémia spojená s vianočnou tržnicou
- fašiangový karneval spojený s pochovávaním basy
- Noc s Andersenom + beseda so spisovateľkou Zdenkou Lacikovou
- brigáda ku Dňu Zeme
- oslavy MDD
- Matematický klokan
- výchovné koncerty v škole
- koncoročné školské výlety
- návšteva obecnej knižnice
- spolupráca s Centrom pedagogicko - psychologického poradenstva v Malackách a v Bratislave
- profesionálna orientácia v 9. ročníku
- psychologické vyšetrenia žiakov
- výchovné programy Podajme si ruky - vzťahy v kolektíve, šikanovanie
- Akadémia ku Dňu matiek
- divadelné predstavenia (Rumcajs, Ufúľaná rozprávka, Popoluška, pantomimické predstavenie Vladimíra Kulíška,
Eko H2O Tour T. Puskailera)
- lyžiarsky kurz
- škola v prírode
- Workshop o kyberšikane
- olympijský deň
- exkurzia v televízii Markíza
- exkurzia v Prírodovednom múzeu v Bratislave
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2017/2018 boli školou vypracované projekty:
- KOZMIX - zameraný na rozvoj matematickej gramotnosti
- Separujeme odpad
- Smietko - 1. miesto v okrese v zbere papiera
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 11.9.2018
Druh inšpekcie: Tématická
Tématická inšpekcia bola zameraná na čitateľskú gramotnosť. Záver inšpekcie a opatrenie bolo nájsť kvalifikovaného učiteľa slovenského jazyka. Táto úloha bola splnená.
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
Materiálno - technické podmienky :
V ZŠ sú zriadené nasledovné učebne :
- učebňa anglického jazyka s interaktívnou tabuľou
- učebňa nemeckého jazyka
- učebňa geografie s interaktívnou tabuľou
- 2 učebne na 1. stupni s interaktívnou tabuľou
Škola má k dispozícii učebňu informatiky.
Postupne sa v triedach vymieňa starý školský nábytok za nový.
Údaje o finančnom a hmotnom zabezpečení výchovno - vzdelávacej činnosti školy
Príloha správy o hospodárení za predchádzajúci kalendárny rok
Príloha : 1 × Protokol
1× Správa o hospodárení
...
Plnenie stanoveného cieľa:
- Oprava strechy - sčasti opravená ( len kritické miesta, kde zatekalo)
- Výmena školského nábytku - zostáva vymeniť nábytok v dvoch triedach
- Doplnenie interaktívnej tabule v ZŠ
- Budúcnosť školy je v otvorení sa verejnosti a sprístupnení vzdelávacích programov a aktivít širokej verejnosti
- Treba preppojiť výchovu a vzdelanie v MŠ a ZŠ tak, aby prechod pre deti bol plynulý a nespôsoboval stres.
- Spolupráca s MŠ je dobrá, deti v predškolskej výchove by mali byť viac vedené k činnostiam smerujúcim k rozvíjaniu po
zornosti a sústredenosti
- Získať sponzorskú verejnosť na pomoc škole pri organizovaní aktivít a pri zlepšení materiálno - technickej základne
- Financovanie - štátny rozpočet, vlastné zdroje - školné, prenájmy, sponzorstvo, projekty
- Krúžková činnosť- bola zabezpečená vzdelávacími poukazmi
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky :
Silné stránky :
- možnosť výuky dvoch cudzích jazykov
- veľký výber záujmových úätvarov
- výtvarný
- konverzácia v nemeckom jazyku
- anglický jazyk hrou
- dramatický krúžok
- počítačový krúžok
- florbal
- čitateľský krúžok
- ruský jazyk
- loptové hry
- futbalový krúžok
- krúžok šikovných rúk
- zavedenie interaktívnych tabúľ
- materiálne zabezpečenie pre telesnú výchovu
- posilňovňa
- multifunkčné ihrisko
Slabé stránky :
Škola sa radí k školám s menším počtom žiakov, preto je obtiažne zabezpečiť odbornosť vo vyučovaní všetkých predmetov.
| Názov záujmového krúžku | Vedúci |
|---|---|
| Angličtina hrou | Mgr. Alena Kľučarová |
| Čitateľský krúžok | Mgr. Zdenka Šípová |
| Gymnastika | Bc. Zuzana Mikulová |
| Kapela | Mgr. Cyril Šimo |
| Kresba,maľba | Bc. Zuzana Mikulová |
| Krúžok ruského jazyka | Mgr. Gabriela Gabrišová |
| Loptové hry | Mgr. Cyril Šimo |
| Matematický krúžok | Mgr. Dagmar Šaray Novotná |
| Ručné práce | Mgr. Martina Klasová |
| Tanečno - dramatický krúžok | Bc. Viera Trajlínková |
| Vybíjaná | Anna Bencová |
| Zábavné tvorenie | Mgr. Terézia Kazimírová |
Spolupráca školy s rodičmi by mohla byť lepšia. Rodičia vykazujú slabú účasť na rodičovských združeniach, poniektorí sa nedostavia do školy ani na predvolanie.Mnohí rodičia prichádzajú do školy len vtedy, keď potrebujú potvrdenia pre úrad práce alebo sociálku. Škole veľmi pomáha rada rodičov, či už finančne alebo pomocu pri akciách.Väčšina rodičov pomáha škole drobnými sponzorskými darmi, napr. ceny na karneval .
Spolupráca školy a verejnosti
Spolupráca so zriaďovateľom je na dobrej kvalitnej úrovni, zriaďovateľ plne chápe a podporuje potreby školy.
Spolupráca so sponzormi - škole pomáhajú obchodníci a živnostníci z našej obce hlavne pri kultúrnych podujatiach a poskytujú ceny do tomboly.
Spolupráca s miestnymi subjektmi - hasičský zbor
Východiská a podklady :
- Vyhláška MŠ SR č. 9/2006 Z. z. zo 16.12.2005o štruktúre a obsahu Správ o výchovno - vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach škôl a školských zarisdení
- Vyhodnotenie plánov MZ a PK
-Pedagogicko - organizačné pokyny na šk. rok 2018/2019
Záverečnú správu vypracovala :
Mgr. Gabriela Gabrišová
zástupkyňa ZŠ s MŠ Vysoká pri Morave
Správa bola prerokovaná na pedagogickej porade dňa 20.9.2018
Riaditeľ školy Pavel Benca ............................................................
Správa bola prerokovaná a schválená Radou školy vo Vysokej pri Morave
dňa ...................................................................
Predseda rady školy Jarmila Rusnáková...........................................................
Schválené zriaďovateľom školy dňa .............................................................
Starosta obce Dušan Dvoran .....................................................................
Powered by aSc EduPage