Plán práce - apríl 2024

Exkurzia v Univerzitnej knižnici Bratislava

Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v Univerzitnej knižnici Bratislava.

Žiaci ôsmej a deviatej triedy sa zúčastnili pri príležitosti Mesiaca kníh exkurzie v Univerzitnej knižnici Bratislava.

Veľkonočné prázdniny

Deň vody

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň vody.

Deň vody 22.3. sme robili so žiakmi aktivity, týkajúce sa vody. Žiaci pozerali videá o znečisťovaní vody, robili kvíz o vode, zapojili sa do súťaže vo vyzdobovaní fľaše. Do súťaže sa zapojili hlavne žiaci 1. stupňa a deviataci vyrobili funkčný model mlynského kolesa. Súťaž sme s odbornými porotcami (žiaci 8. triedy) vyhodnotili a tu sú výsledky v poradí 1. miesto, 2. miesto a 3. miesto: 1.trieda: Šimon Ogorek, Zuzana Gjabelová, Dominik Fošnár 2.trieda: Marián Džurba, Tamara Tokošová, Timea Krupanová 3.trieda: Tomáš Jursa, Lara Drobiličová, Alex Klas 4.trieda: Max Polák, Timea Hulínová, Martin Petrinec 5.trieda: Veronika Paliková, Veronika Vaneková, Matúš Král 6.trieda: Adriana Izabela Nízka Všetci si už len oddýchneme pri pohári čistej vody. Výhercovia súťaže o najkrajšie vyzdobenú fľašu dostávali milé ceny. Všetkým chceme ešte raz poďakovať, fľaše všetkých boli krásne.

Programovanie s piatakmi trochu inak

Výzva ku Dňu vody

Testovanie deviatakov - Testovanie 9

Riadny termín testovania deviatakov T9-2024 sa uskutoční 20. marca 2024 (streda) z matematiky, slovenského jazyka a literatúry.

POVOLENÉ POMÔCKY= kalkulačky, rysovacie pomôcky, modré guľôčkové pero.

NEPOVOLENÉ POMÔCKY!!!! = mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

Koordinátor testovania: Mgr. Martina Klasová

Administrátor testovania SJL, skupina 01: Mgr. Dagmar Šaray-Novotná

Administrátor testovania SJL, skupina 02: Mgr. Peter Babčan

Administrátor testovania MAT, skupina 01: Mgr. Alena Kľučarová

Administrátor testovania MAT, skupina 02: Mgr. Miroslava Orgoňová

Externý dozor (ZŠ Albína Brunovského, Zohor): Ing. Miroslava Vážna, PhD.

Zakladne_informacie_T9_2024.pdf

Informácia - zmena organizácie vyučovania
  • Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované

2 % z daní

Milí rodičia a priatelia školy,

2 % z daní pomôžu aj v roku 2024!

Je iba na Vás komu sa rozhodnete darovať svoje 2 % z daní. Budeme však radi, ak peniaze darujete svojim deťom a rozhodnete sa podporiť svojimi 2 % za rok 2023 práve našu školu.

Bližšie informácie na stránke školy v sekcii 2 % alebo klik nižšie na odkaz:

Viac informácií

Ďakujeme.

Jarné prázdniny

Plán práce - marec 2024

Tanzánia - divoké srdce Afriky

Dnes (28.2.2024) sme sa so žiakmi 2. stupňa zúčastnili siedmeho dielu vzdelávacieho projektu Svet okolo nás. V kine Záhoran v Malackách sa žiaci preniesli do rozľahlej a nádhernej divočiny Tanzánie, ktorá je jednou z najromantickejších a súčasne najpriateľskejších krajín na africkom kontinente.

Vďaka dokumentárnemu filmu a komentárom od samotných cestovateľov sme získali nové poznatky o histórii a geografii tejto krajiny, obyvateľstve a ich kultúre, zvykoch či stravovaní.

Z akcie sme odchádzali obohatení o množstvo zaujímavých informácií a krásnych záberov. Autorom projektu ďakujeme aj za hodnotnú diskusiu.

Už teraz sa tešíme na budúcoročnú Indonéziu.

Zápis detí do 1. ročníka ZŠ

Zúbkove pramene - obvodné kolo

Dňa 26.2.2024 sa v Stupave uskutočnilo obvodné kolo detského prednesu poézie - Zúbkove pramene. Našu školu reprezentovala žiačka 7. triedy - Pavlínka Jurkovičová, ktorá postúpila zo školského kola a umiestnila sa v obvodnom kole na 3. mieste v III. kategórii. Ďakujeme za reprezentáciu a srdečne blahoželáme.

Dôležitý oznam - prerušené vyučovanie v ZŠ

Fašiangový karneval

Do fotogalérie bol pridaný nový album Fašiangový karneval .

Dňa 13.2.2024 sme v našej škole zorganizovali tradičný fašiangový karneval. Masiek bolo od výmyslu sveta. Tance, dobrá nálada a program v podobe symbolického pochovávania basy sa niesli celým doobedím. Veľmi pekne by sme sa chceli poďakovať Rodičovskému združeniu pri ZŠ Vysoká pri Morave za zabezpečenie cien to tomboly a za fašiangové šišky, ktoré boli famózne. Srdečné poďakovanie patrí aj všetkým našim rodičom, ktorí tiež prispeli hodnotnými cenami do tomboly alebo akokoľvek sa podieľali pri príprave. Takto sme ukončili bujaré obdobie zábav, karnevalov a plesov.

Neverím vlastným očiam

Do fotogalérie bol pridaný nový album Neverím vlastným očiam .

Dnes sa žiaci 3. a 4. triedy stali "krstnými rodičmi" knihy s názvom Neverím vlastným očiam. Autorkou je spisovateľka Zuzana Štelbaská. Tá nám spoločne s ilustrátorom Jánom Kurincom a zástupcami vydavateľstva Albatros predstavila uvedenú knihu. Dozvedeli sme sa, že dej je sústredený do našej obce, ilustrátor žiakom ozrejmil, ako prebiehala jeho spolupráca a žiaci mali neskutočne veľa otázok, ktoré im boli ochotne zodpovedané. Po predstavení sme mali tú česť knihu pokrstiť. Žiaci mali pripravený aj malý darček a občerstvenie. Stretnutie bolo veľmi príjemné, uvoľnené a všetci máme krásny zážitok. Pani spisovateľke sme zaželali veľa úspechov a veľa ďalších krásnych kníh.

Fašiangový karneval
strana:

Hlavná 37
  • +421 02 65967 126 (tajomníčka, zborovňa)
    0911 247 934 (riaditeľ školy)
    0901 706 169 (zástupkyňa RŠ pre ZŠ)