Dôležitý oznam - prerušené vyučovanie v ZŠ

Fašiangový karneval

Do fotogalérie bol pridaný nový album Fašiangový karneval .

Dňa 13.2.2024 sme v našej škole zorganizovali tradičný fašiangový karneval. Masiek bolo od výmyslu sveta. Tance, dobrá nálada a program v podobe symbolického pochovávania basy sa niesli celým doobedím. Veľmi pekne by sme sa chceli poďakovať Rodičovskému združeniu pri ZŠ Vysoká pri Morave za zabezpečenie cien to tomboly a za fašiangové šišky, ktoré boli famózne. Srdečné poďakovanie patrí aj všetkým našim rodičom, ktorí tiež prispeli hodnotnými cenami do tomboly alebo akokoľvek sa podieľali pri príprave. Takto sme ukončili bujaré obdobie zábav, karnevalov a plesov.

Neverím vlastným očiam

Do fotogalérie bol pridaný nový album Neverím vlastným očiam .

Dnes sa žiaci 3. a 4. triedy stali "krstnými rodičmi" knihy s názvom Neverím vlastným očiam. Autorkou je spisovateľka Zuzana Štelbaská. Tá nám spoločne s ilustrátorom Jánom Kurincom a zástupcami vydavateľstva Albatros predstavila uvedenú knihu. Dozvedeli sme sa, že dej je sústredený do našej obce, ilustrátor žiakom ozrejmil, ako prebiehala jeho spolupráca a žiaci mali neskutočne veľa otázok, ktoré im boli ochotne zodpovedané. Po predstavení sme mali tú česť knihu pokrstiť. Žiaci mali pripravený aj malý darček a občerstvenie. Stretnutie bolo veľmi príjemné, uvoľnené a všetci máme krásny zážitok. Pani spisovateľke sme zaželali veľa úspechov a veľa ďalších krásnych kníh.

Fašiangový karneval

Škola bola na repre

Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola bola na repre.

Žiaci druhého stupňa boli na hokejovom zápase na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Zápas bol dlhý, po remíze 1:1, nás čakalo predĺženie a ešte aj samostatné nájazdy. No, Modré krídla Slovana aj napriek intenzívnej podpore od nás prehrali s reprezentantmi JOJ Šport Slovenska 18. Avšak, atmosféra bola perfektná, veď nie nadarmo sme si prišli zápas vychutnať.

Plán práce

Naši prváci a ich prvé vysvedčenie

Školské maratónske hry - obsadili sme krásne 2. miesto

Prosím, venujte pozornosť tomuto oznamu! Dnes 30.01. sa naša škola zaradila do celoslovenského zoznamu! Z okresu Malacky sme druhým miestom v Školských maratónskych hrách preskočili záhorácky prah. Tretieho apríla v národnom kole, dobrú reklamu urobíme našej škole. A komu treba za to vďačiť? Kiko Korenic, Miško Szabo, Dáška Trokhymenko, Emka Mikuláškova a Viki Vincek. Veď pozrite si fotky, budú sa vám páčiť.

Plavecký výcvik

Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký výcvik.

Od pondelka 29.1. do piatka 2.2. prihlásení žiaci prvého stupňa absolvujú plavecký výcvik v Športovej hale Malina Malacky.

Opätovný zápis na tanečný krúžok

Noví záujemcovia o tanečný krúžok sa môžu opätovne prihlásiť, uvoľnili sa ďalšie miesta.

Matematický klokan

Aj tento rok sa môžu žiaci zapojiť do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže - MATEMATICKÝ KLOKAN. Prihlásiť sa môžu do 16. februára 2024. Súťaž bude prebiehať 26. marca 2024. Zúčastniť sa môžu žiaci prvého až deviateho ročníka, po zaplatení štartovného 5 €. Viac informácií poskytne pani učiteľka Mgr. Dagmar Šaray Novotná.

Hviezdoslavov Kubín

Dňa 16.1.2024 sa v škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorej sa zúčastnilo 10 žiakov.

Výsledky:

I.kategória (2. - 4. ročník)

1.miesto Tomáš Knebl

2.miesto Michal Szabo

3.miesto Zuzana Šaray

II.kategória (5. - 6. ročník)

1.miesto -

2.miesto Eva Piknová

3.miesto Veronika Paliková

III.kategória (7. - 9. ročník)

1.miesto Pavlína Jurkovičová

Diplom za účasť získali: Ema Mikulášková, Alexandra Jasmína Nízka, Veronika Vaneková, Adam Mikulášek

Víťazom gratulujeme a všetkým ďakujeme za účasť.

Lyžiarsky výcvik - Čertovica 2024

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky výcvik - Čertovica 2024.

V týždni od 8.1. do 12.1.2024 sme dvadsiati žiaci našej školy absolvovali lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku Čertovica. Ubytovaní sme boli v horskej Chate pod Sedlom. Ďakujeme inštruktorovi Mirovi, zdravotníčke Mirke, pánovi učiteľovi Babčanovi a pánovi riaditeľovi Prokopovi za vydarený týždeň, počas ktorého sme sa naučili lyžovať, spoznávať krásu Nízkych Tatier a udržiavať kamarátskeho ducha.

Plán práce na január 2024

Takto sme trávili čas v škole pred vianočnými prázdninami

Vianočný pozdrav

Vianočné prázdniny u nás začínajú od piatka 22.12.2023. Nástup do školy bude v pondelok 8.1.2024.

Výtvarná súťaž

Žiaci 1.stupňa sa zapojili do výtvarnej súťaže s názvom „Ako som pomohol svojmu kamarátovi, alebo spolužiakovi, ktorý je niečím iný", ktorú organizovalo ÚSTREDIE PRÁCE, SOCIÁLNYCH VECÍ A RODINY. Adam Konečný a Leonard Ščepán získali cenu za vizuál. Blahoželáme!

Návšteva vianočných trhov v Bratislave

Vianočná akadémia 2023

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočná akadémia 2023.

Dňa 19.12.2023 sa školská telocvičňa zmenila na koncertnú a divadelnú sálu. Naši žiaci si pripravili veľmi pekný program k blížiacim sa vianočným sviatkom. Súčasťou akadémie bola výstava výtvarných prác a koncert našich žiakov, ktorí navštevujú ZUŠ-ku. Prišli nás pozrieť aj mažoretky z Lozorna. Ďakujeme všetkým za organizáciu podujatia a želáme krásne a pokojné vianočné sviatky.

Poďakovanie

Touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať za zabezpečenie sponzorského daru pätnástich nových stoličiek k učiteľským katedrám od pani Ing. Bibiany Sabolovej a zdravotnej poisťovni Dôvera. Zároveň ďakujeme pánovi Martinovi Klasovi za dovoz do školy. Vážime si akúkoľvek pomoc.

strana:

Hlavná 37
  • +421 02 65967 126 (tajomníčka, zborovňa)
    0911 247 934 (riaditeľ školy)
    0901 706 169 (zástupkyňa RŠ pre ZŠ)